Pěvecký sbor

Pěvecký sbor má na naší škole dlouhou tradici – byl založen již v 70. letech minulého století tehdejší profesorkou hudební výchovy Ivanou Smolíkovou a od té doby jím prošly stovky nadšených zpěváků. Po její náhlé a nečekané smrti v lednu 2003 sbor převzal ukrajinský dirigent Alexander Vacek a následně jej až do roku 2019 vedla Milena Tomanová.

Současný pěvecký sbor pod vedením Veroniky Waldhansové má kolem čtyřiceti členů a je určen každému, koho baví zpívat. Repertoár tvoří různorodá škála písní od spirituálů přes lidové písně, duchovní hudbu, moderní skladby, koledy až po folk a skladby dalších žánrů.

StěžejnKronika 2018-2019í akcí pěveckého sboru je každoroční vánoční koncert duchovní hudby, který se tradičně koná poslední školní den kalendářního roku v kostele na Křenové ulici, sbor ale reprezentuje gymnázium i na celorepublikových soutěžích nebo slavnostních vystoupeních pro žáky naší školy.

 

 

Pravidelné zkoušky probíhají každé úterý od 14:30 do 16.00 ve studentské klubovně (Smažítku) v přízemí staré budovy, dělené zkoušky pak každou středu v obědové pauze tamtéž. Během roku se také konají jednodenní či vícedenní soustředění ve škole či v okolí Brna.

Pusťte si naše soutěžní vystoupení z jara 2022 nebo si nalaďte náš youtube kanál!