17. 4. 2023

Mrazivý den na mrazivém místě

Zbrusu nový pohár má první majitele

V letošním ročníku volejbalového Křenka Cupu na vítěze nově čekal putovní pohár, o který se strhla velká bitva. Jako každý rok nabídl jeden ze sportovních vrcholů na Křence výbornou a napínovou podívanou, kterou ocenily i nabité tribuny v naší tělocvičně.

Jako obvykle si to smíšené dvojice učitel – žák nejprve rozdaly ve čtyřech základních skupinách, ze kterých první dva páry postoupily do finálového pavouka a zbylé dvojky si to v dolním pavouku rozdaly o celkové umístění.

Semifinále

První semifinále svedlo dohromady duo 4. B pod vedením zkušeného matadora profesora Pánka a červený tým z 1. C pod taktovkou paní profesorky Vymazalové. Červení hráli skvěle a proti favoritovi předvedli napínavou podívanou, která však nakonec vyzněla 2:1 na sety pro starší z družstev. Ambiciózní duo z 1. C však předvedlo svůj potenciál a do budoucna se máme na co těšit. Druhé semifinále obstaralo klání 1. B v čele s panem profesorem Pitákem a čtvrťáky z „céčka“, které dirigovala paní profesorka Šudáková. Diváci viděli krásný zápas, který nakonec do vítězství 2:1 na sety dovedla 1. B. Pan profesor Piták se svojí svěřenkyní tak dokázali porazit obhájce titulu. Ti však zaslouží, nejen za výkon ale i za vzorný přístup fair play, pochvalu.

Zápas o třetí místo a finále

Zápas o třetí místo přinesl vyhrocenou bitvu, ve které slavily triumf zkušenosti před dravým mládím, když si bronz po výhře 2:1 na sety zajistila 4. C. Také vyvrcholení turnaje nakonec patřilo zkušenostem. 1. B sice ještě v prvním setu zdatně vzdorovala favoritovi ze 4. B, ve druhém dějství však již převzalo otěže utkání zkušenější družstvo a pan profesor Pánek si se spoluhráčkou Anetou opět mohl vychutnat triumf v Křenka Cupu. Vedle profesorů je třeba vyzdvihnout obě finalistky Jitku 1. B i Anetu 4. B, které předváděly neskutečné zákroky a svým protějškům v podobě profesorů hru notně ulehčovaly.

Křenka Cup se opět povedl a velký dík patří nejen hráčům za výkony a fanouškům za bouřlivou atmosféru, ale i některým učitelům za to, že do turnaje kvůli své třídě vůbec jdou, ačkoliv volejbal není právě šálek jejich kávy.

Výsledky Křenka Cupu 2023

Semifinále:
1.C × 4.B    1:2
1.B x 4.C    2:1

O třetí místo:
1.C × 4.C   1:2

Finále:
4.B × 1.B   2:0

Konečné pořadí:
1. 4.B Novotná, Pánek
2. 1.B Provazníková, Piták
3. 4.C Urbánek, Šudáková
4. 1.C Vymazalová, Robeš

Nabízené akce v rámci Kariérního dne

• Workshopy v laboratoři na Chemické fakultě VUT
  • Geografický ústav MUNI
  • Překladatelská firma RWS (Vlněna)
  • Věda v pivovaru, využití léčivých rostlin v medicíně a chemické projekty na Mendelu
  • Technika na VUT – studentská formule, světelná technika, klima komora
  • Potravinová analýza, falšování potravin (Mendelu)
  • Ústav experimentální biologie PřF MU
  • Simulační centrum lékařské fakulty MU
  • Sportovní technologie na VUT
  • Věž řízení letového provozu letiště Tuřany Brno
  • Den pedagogem volného času – Středisko volného času Letokruh
  • Bohemistika a historie na FF MU
  • Teplárny Brno
  • Finanční svoboda – náhled do ekonomie všedního života
  • Fakulta sportovních studií
  • Národní divadlo Brno
  • Katedra anglistiky a amerikanistiky (FF MU)
  • Katedra divadelní vědy, filmové vědy a estetiky (FF MU)
  • Fakulta architektury s workshopem (FA MU)
  • Výzkumný ústav vodohospodářský T. G. Masaryka
  • Rádio R&TV (FSS MU)
  • Ateliér RAW – architektonická kancelář
Zatím nebyly vloženy žádné fotky.