Kuba Kocháň třetí v republice, Kuba Sochor první v kraji aneb jak si Křenka vede v ChO kat. A

Do školního kola chemické olympiády kategorie A se na našem gymnáziu přihlásili čtyři studenti, což byl mimořádný zájem o soutěž ve srovnání s jinými školami. Zadání úloh bylo letos neskutečně náročné a to tak, že dokonce praktická část se nakonec konala pro všechny zájemce o školní kolo v laboratořích Univerzitního kampusu Bohunice, kde si žáky hlídali učitelé za středních škol. Domácí část a test už proběhly v běžném režimu.

Výsledky školního kola ChO kat. A:

1. místo Jakub Sochor 6.A 87 bodů
2. místo Jakub Kocháň 4.A 86 bodů
3. místo Michaela Frendlová 6.A 61 bodů
4. místo Anna Janíková 4.A 45 bodů

IMG_5484          IMG_5491          IMG_5490

Do krajského kola postoupili tři nejlepší naši soutěžící. Krajské kolo se konalo v laboratoři chemické syntézy Ústavu chemie a ve velké posluchárně Lékařské fakulty. Soutěžení to bylo neskutečně náročné. Začínalo se praktickou částí, která byla špatně časově nastavena autory a po třech hodinách laborování nikdo z olympioniků nestihl experimenty dodělat. Teoretická část pak již probíhala bez problémů. Naši chemici předvedli ostatním, že jsou ve formě a obsadili přední příčky na výsledkové listině. Kuba Sochor se jako maturant rozloučil s ChO nejdůstojněji jak mohl, v krajském kole opět zvítězil!!!

1. místo Jakub Sochor 6.A 76,00 b
4. místo Jakub Kocháň 4.A 47,67 b
6. místo Michaela Frendlová 6.A 39,70 b

 

Oba Kubové postoupili do národního kola ChO, které se letos konalo na VŠCHT v Praze. Připravovali se svědomitě nejen teoreticky, ale i prakticky. Nicméně, nervy to byly strašné. Kuba Sochor, poslední šance, dostat se na mezinárodní olympiádu, Kuba Kocháň by se rád zlepšil, oproti loňským výsledkům.  Oba pokorně věděli, že štěstěna je vrtkavá…

IMG_5707

A jaké emoce námi nakonec při vyhlašování výsledků cloumaly? Slzy radosti i smutku.

Kuba Kocháň – famózní 3. místo!!! Postup do výběrového soustředění před mezinárodní chemickou olympiádou, pozvání na národní kolo ChO na Slovensku.

Kuba Sochor – nejlepší teorie!!! Bohužel praktickou část negativně ovlivnila zdravotní indispozice. Kuba je úspěšný řešitel, který se umístil na 20. příčce.

kochan_pha          IMG_5709          IMG_5708

Kubové, moc vám děkuji za neskutečné štěstí, které jsem mohla s vámi prožít.