5. 5. 2022

Chemická olympiáda na nižším gymnáziu

Třída 2.A tradičně reprezentuje naši školu v chemické olympiádě kategorie D. Školní kolo, které se sestává ze třech částí bylo velice vyrovnané, a tak nám bylo neskonale líto, že do okresního kola mohli postoupit jen první tři soutěžící, neboť kluci na 4. a 5. místě měli v podstatě stejný počet bodů. Ale chápeme, kapacita laboratoře na okresní kolo je omezená… A kdo nás tedy reprezentoval?

Výsledky školního kola ChO kat. D:

V okresním kole nás reprezentovalo dívčí trio – Simča a holky Kopecké.

Všechna děvčata byla úspěšnými řešitelkami, z nichž nejvíce bodů (74,35) získala Simona Haasová a umístila se na 12. místě. Vzhledem k tomu, že krajská komise rozhodla ve výběru do vyššího kola tak, že postoupí vítěz okresního kola a dále se dobírali soutěžící podle počtu bodů do kapacity laboratoře na SPŠCH, kde se krajské kolo konalo, postoupila i naše Simča!

Simča se stala nakonec i úspěšnou řešitelkou krajského kola a k tomu jí moc gratulujeme!