30. 9. 2019

Medailový „double“ křenovských běžkyň a běžců v terénu

Ve čtvrtek 26. září 2019 naše gymnázium už tradičně pořádalo Středoškolské hry v přespolním běhu středních škol. Tuto akci máme po organizační stránce docela „vychytanou“ a letos jsme ji ještě lehce vyšperkovali skvělými sportovními výkony. Nadupaná běžecká partička našich děvčat neponechala nic náhodě a vcelku jasně a bez problémů obhájila loňské prvenství. V tomto závodě, kdy dívky běžely v Lužánkách trať 3 km a startovalo osm brněnských škol (plus minus 40 děvčat), je třeba mít především výkonnostně vyrovnané družstvo. Podle pravidel lužáneckého přespoláku tým tvoří 4-6 studentek z příslušné školy, přičemž se počítají vždy čtyři nejlepší atletky. Jejich umístění se sečtou a čím je číslo menší, tím pochopitelně lépe. U obhájkyní titulu zkrátka nebylo co řešit, protože Alena Matějáková z Křenky tento závod téměř pravidelně o parník vyhrává a i ostatní dívky se umísťují většinou v první desítce. I proto opět zlatý stupeň, pohár s diplomem, tradiční sáček zdravého čerstvého ovoce k tomu a také postup do krajského kola do Hodonína!!! V tomto ročníku se ale po dlouhých a dlouhých letech běžeckého půstu a trápení prosadili konečně i chlapci z našeho gymplu. Závod studentů má stejná pravidla, jen kluci běží ještě o kousek více a v proslulém brněnském parčíku je to něco kolem 5 km. Mladíků se na startu ve čtvrtek sešlo lehce přes 50 a reprezentovali deset středních škol jihomoravské metropole. Přestože ve škole zdaleka nemáme kompletní atletickou sestavu pro tento podnik, podařilo se nám namíchat trošku netradiční, ale běžecky parádně dochucený „přespolácký koktejl“ ( 2 atleti, 2 fotbalisti, 1 rugbista a 1 sportovní lezec). Tým na první pohled poněkud nesourodý, ale o to s větším odhodláním a nadšením. Křenováci se nechali na trati inspirovat našim „lídrem“ (Martin Filip, který celkově doběhl na výborném 4. místě) a závod poctivě naplno odmakali. Byl z toho nakonec krásný bronz, pohár s diplomem samozřejmě také a sáček banánů. Žluté zralé plody měly letos pro naše chlapce po letech „bídy“ určitě zlatou příchuť.

Všem našim profíkům i běžeckým „hobíkům“ patří za pódiová umístění velká gratulace a dík za skvělou reprezentaci gymnázia. Vamos Křenka!!! „Zlaté“ holky: Alča Matějáková (6.A), Kája Kleiblová (4.A), Bára Názlerová (5.A), Zuzka Smejkalová(1.E), Ema Sošková(3.B) , N’Gombele Noemi Leslie (1.D) Bronzoví borci: Martin Filip (2.C), Michal Vašíček (2.D), Libor Tesař (1.B), Marek Berka (4.A), Filip Javůrek (4.A) a Peťa „srdcař“ Špringl (3.B)