1. 4. 2019

Finále Bohatství Země - 2. místo

Geologicko-ekonomicky zaměřená soutěž Bohatství Země, pořádaná Masarykovou univerzitou, i letos zaujala některé studenty gymnázia Křenová. V průběhu školního roku musely pětičlenné týmy zpracovávat projekt na téma „těžba zlata a mědi v Ohrazenicích“ a 25. 3. až 26. 3. 2019 své výsledky předvedly a obhajovaly před odbornou porotou.

Z našeho gymnázia se konkrétně jednalo o dva týmy ze 4.A, které se tohoto nelehkého úkolu zhostily. První  (Alice Zadubanová, Kristýna Geierová, Zdeněk Pavlovský, Michal Mička, Vojtěch Ondra) bravurně obhájil svou práci, druhému (Jiří Čaďa, Eva Gebhardtová, Tereza Halámková, Vinh Nguyen Huu, Jan Směšný) se poštěstilo více a členové se vraceli domů se zaslouženým druhým místem.

Všem zúčastněným gratulujeme a věříme, že i v příštích letech naše škola v soutěži Bohatství Země zaboduje!

Autorka: E. Gebhardtová, 4.A