Pěvecký sbor Gymnázia Křenová postupuje!

Letošní jaro je pro Pěvecký sbor Gymnázia Křenová obdobím intenzivního nácviku na dvě celostátní přehlídky školních pěveckých sborů. Té první jsme se zúčastnili v úterý 26. března.

Regionální kolo XXV. ročníku Gymnasia Cantant proběhlo již tradičně pod záštitou Gymnázia Vídeňská v Konventu Milosrdných bratří. Z osmi regionálních sborů se čtyři účastnily hodnocené části (což obnášelo nacvičit skladbu od současné autorky Noemi Savkové Vlasy Země) a čtyři sbory vystoupily s přehlídkovým programem.
V podání Pěveckého sboru Gymnázia Křenová zazněly skladby Tourdion, lidová Už ho vedou, Martina, renesanční April is in my mistress face od Thomase Morleyho, Verbum caro factum est a Missa Kenya – část Gloria.
Odborná porota v čele s Janem Ocetkem ocenila velký potenciál sboru a doporučila nám, abychom se příště účastnili i soutěžní kategorie.  Náš výkon pak porotci ohodnotili i pozváním na celostátní kolo Gymnasia Cantant, kde náš nesoutěžní program budeme moci porovnat se sbory z ostatních gymnázií v České republice.
Zkušenosti z Gymnasia Cantant se pokusíme zúročit hned 4. dubna na Krajské postupové přehlídce středoškolských pěveckých sborů, kam se jedeme utkat o postup do celostátního kola.
IMG_20190326_093058 DSC_5943 DSC_5938 DSC_5933 DSC_5921 DSC_5908