7. 10. 2018

PoŠkole s úspěšnými SOČkaři

Bude mi to k něčemu? Jak začít? Jak na to? To jsou otázky, které každoročně řeší studenti ve spojení se SOČkou. Odpovědět na tyto otázky a předat vlastní zkušenosti se soutěží bylo cílem přednášky konané v úterý 2. října na našem gymnáziu. Přednášeli dva úspěšní řešitelé této soutěže Kateřina Kudličková a Jakub Dokulil, kteří se oba umístili na druhém místě na celostátní přehlídce SOČ.

Během přednášky představili žákům průběh soutěže, jakými způsoby je možné sehnat téma a jak si vlastně nějaké vybrat. Samozřejmě se řešily i otázky přínosu tvorby SOČ, rady a tipy, které nezkušeným žákům usnadní práci.

Po seznámení se soutěží Kateřina a Jakub představili své osobní příběhy a zkušenosti s účastí v SOČ a příležitostmi, které jsou s tvorbou práce spojeny.

V poslední části přednášky byli žáci seznámeni s benefity, které se vážou k úspěšné účasti v soutěži, jako například kurzem prezentačních dovedností, programem pro podporu nadaných studentů apod…

Autoři: Jakub Dokulil (6.A), Kateřina Kudličková (G. Řečkovice)