18. 10. 2017

Beseda s europoslancem Jiřím Pospíšilem

V úterý 17. 10. 2017 navštívil naši školu europoslanec Jiří Pospíšil, který byl do Evropského parlamentu zvolen jako nezávislý kandidát za TOP 09 a Starostové. V současné době pracuje jako člen Poslaneckého klubu Evropské lidové strany (Křesťanských demokratů).

Studenti maturitního ročníku v rámci Společenskovědního semináře a Semináře z ekonomie měli možnost dozvědět se informace o historii evropské integrace, o činnosti vrcholných orgánů EU – Evropského parlamentu, Evropské komise a Evropské rady.

Druhá část besedy byla věnována dotazům studentů. Otázky nejčastěji směřovaly k brexitu, ke Katalánsku a jeho referendu o osamostatnění, přijetí eura…

I když se akce konala už v 7.30 hod, pan poslanec se nevyhýbal žádným otázkám a svým vystupováním přispěl k velmi příjemné atmosféře.

Autorka: Iva Nohelová