11. 4. 2017

Archeolog, nebo Indiana Jones?

Tušili jste, že práce archeologa se ze dvou třetin odehrává v knihovně? Že za čtyři hodiny leteckého průzkumu objevíte více než za celý rok průzkumu pozemního? Nebo že lidské kosti jsou mnohem lehčí než kosti zvířecí?

O tom všem a ještě o mnohém dalším vyprávěl studentům dějepisného semináře absolvent našeho gymnázia David Hons a Mgr. Alžběta Čerevková, která vede studenty archeologie na FF MU při praxi v terénu. Svůj výklad doprovázeli fotografiemi z vykopávek i ukázkami konkrétních artefaktů. Studenti si tak mohli potěžkat kamenné čepele, sekeromlat i bronzové dýky a sekerky. Řeč přišla také na aktuální nálezy z Brna i okolí a na uplatnění absolventa archeologie v praxi.

Děkujeme Davidovi i Bětce za poutavou prezentaci a těšíme se na další spolupráci, ať už v rámci dějepisného semináře či aktivit PoŠkole.

Autorka Magdalena Klímová Foto David Hons a Alžběta Čerevková