11. 10. 2016

Spaní ve škole

Třída 1.A byla po adaptačním kurzu velmi nadšená. Adaptační kurz se jim zdál krátký a představa, že další velkou společnou třídní akcí bude až škola v přírodě, byla nesnesitelná. Na třídnických hodinách padlo několik návrhů, jak ve společném třídním duchu pokračovat. Jako první společnou akcí bude – spaní ve škole!

Spaní ve škole proběhlo v úterý 11. října. Žáci se po výuce rozešli domů a v 18 hodin jsme se sešli před budovou školy s karimatkami a se spacáky. Naší „kmenovou třídou“ se pro dnešní přespání stala Multimediální učebna 2, neboť je prostornější než třída 1.A a jako bonus nabízí multimediální techniku. Chlapci ihned pustili hudbu a začali se hrát společenské hry. Ve 20:00 byl na pořadu dne film. Po dlouhém vybírání jsme sáhli spíše mezi „filmy pro pamětníky“ a promítli si snímek Skála, který je pro chlapce dostatečně akční a pro děvčata snesitelný.☺ Ve 23 hodin jsme se pomalu nasoukali do spacáků, a protože zážitků bylo mnoho, usnulo se až někdy po půlnoci. Budíček před šestou ranní sice nebyl příjemný, ale tato temperamentní třída vše zvládla a nultou hodinu již pobíhala v rámci výuky TV v tělocvičně.

I přes nějaké drobné prohřešky musím prohlásit, tato akce se nám povedla.