T-exkurze: Zábava, technologie, náskok ve škole

Víte, jak se produkují vakcíny, léčiva i některé potraviny, nebo odkud se berou enzymy využívané v pracích prášcích? Slyšeli jste o tom, že je vypsána soutěž v rozkladu daných čísel na součin prvočísel, za kterou můžete získat finanční odměnu v řádu desetitisíců dolarů? Chcete vědět, jak se vyvíjí operační systém? Nechcete jen pasivně poslouchat pojmy: flavonoidy, fenoly, antioxidanty???
Na tyto a mnohé další otázky hledali odpovědi studenti 3.D a 4.A na T-exkurzi, jejímž cílem je seznámit středoškoláky s vědeckou prací v laboratořích a na vysokých školách.

Ti, kteří se chtěli podívat do vědeckých laboratoří prostřednictvím T-exkurze, absolvovali během dubna a května online lekce, které měly za cíl prohloubit jejich znalosti ve zvoleném oboru. Své nastudované poznatky museli potvrdit napsáním testu, který sloužil jako vstupenka na T-exkurzi. Témata, z kterých si studenti vybírali, byla různorodá: Genom a proteom, Molekulární biotechnologie, První pomoc, Teorie čísel, Biosignály nebo Open-source systémy pro všechny. Všechny obory vypsané pro toto období naleznete na http://www.jcmm.cz/cz/jaro-2015.html.

Pokud vás T-exkurze zaujala, podívejte se na její webové stránky a zúčastněte se na podzim.

molekularni_biotechnologie.jpg genom.jpg teorie_cisel.jpg spektroskopie.jpg