15. 5. 2015

Gymnázium Křenová na 2. místě v celostátním finále soutěže Škola základ života

Druhý nejlepší aforismus z celostátního finále soutěže Škola základ života vymyslel student Pavel Mazánek z 6.A.

V pátek 15. května se v Praze na mezinárodním veletrhu Svět knihy uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Škola základ života, v níž studenti středních škol soutěžili v tvorbě aforismů a epigramů. V porotě zasedli mimo jiné básníci Miroslav Huptych, Jan Vodňanský a Jiří Žáček, od nichž obdržel Pavel Mazánek 2. místo za svůj aforismus Ženská ňadra jsou jako knihy – rád se na ně podívám na internetu, ale raději bych je držel v ruce.

Jak výsledky soutěže hodnotí sám Pavel? „Šest hodin cestování kvůli deseti minutám slávy. Potkal jsem spoustu českých básníků, potřásl jsem si s nimi rukou a dostal od nich podepsanou knihu, diplom a finanční odměnu. Pan Jiří Žáček mi dokonce řekl, že on hlasoval pro mne, abych to vyhrál. Bohužel jsem přivezl domů pouze druhé místo. První místo vyhrál aforismus Každé hovno má své mouchy...  Mně stačilo, že jsem vyhrál v očích pana Žáčka."