Listopad s BRněnskou LOgickou Hrou

Studenti z 1.A a 2.A měli celý listopad neobvyklé domácí úkoly z matematiky. Zapojili se do internetové týmové soutěže BRLOH, kde řešili různé logické úlohy společně se studenty nižších gymnázií a 2. stupně ZŠ po celé republice.

BRněnská LOgická Hra proběhla ve třech internetových kolech, kterých se zúčastnilo přes 460 týmů z České republiky. Naši školu reprezentovaly 4 týmy z 1.A a 3 týmy z 2.A. Všechny týmy zvládly úspěšně 3 internetová kola, ale do malého finále se z našeho gymnázia dostaly pouze 3 týmy – Logika (2.A – Kateřina Prokešová, Lucie Mitrengová, Tereza Mezihoráková, Alena Nekvapilová), Braininess (1.A – Erika Do, Simona Češková, Veronika Klinkovská, Daniela Kropáčková) a Š.M.A.K (2.A – Anna Retková, Šárka Sedláková, Klára Zbončáková, Monika Koldovská).

Nejúspěšnějšími týmy našeho gymnázia je Logika (30. místo) a Braininess (43. místo). Velké finále pro 7 nejlepších týmů nám uteklo o vlásek, ale díky zkušenostem z tohoto ročníku věříme, že se nám bude dařit v příštím roce ještě lépe. Všechny informace o BRLOHu naleznete na http://brloh.math.muni.cz/

Gratulujeme všem zúčastněným týmům a těšíme se na další ročník BRLOHu!

uloha3.png uloha2.png uloha1.png uloha4.png