Bobřík informatiky

Ve druhém listopadovém týdnu se studenti naší školy se zájmem o informační technologie zúčastnili celostátní soutěže Bobřík informatiky. Soutěž probíhala v učebnách informatiky a soutěžící žáci měli za úkol vyplnit v časovém limitu online test, přičemž řešili mnoho rozmanitých informatických úloh a odpovídali na řadu otázek. Úlohy do této soutěže připravují každoročně odborníci z univerzit, informatici a metodici na mezinárodní úrovni. Otázky se týkaly znalostí v oblasti algoritmizace, kódování, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti. Více o soutěži se dozvíte na webu soutěže www.ibobr.cz.

bobrik_cz1

Nejlépe si v soutěži vedl Vašek Palík ze 2.B v kategorii Junior který vyřešil všech 15 úloh správně a s maximálním počtem 240 bodů se mezi 8342 soutěžícími umístil na 1. místě!   Gratulujeme!

Úspěšnými řešiteli soutěže v téže kategorii se stali Filip Opluštil, Adéla Kuncová, Jan Šimeček a David Kugler z 1.E, Miroslav Šumbera z 1.C a také Daniel Šustáček a Marek Drašar z 2.B.

V kategorii Kadet soutěžilo 9 studentů z 1.A, kteří si vedli rovněž velmi pěkně v konkurenci dalších 10 523 soutěžících. Úspěšnými řešiteli v  kategorii Kadet se stali Martin Janeček, Alena Matějáková, Karolína Fejtová, Viktorie Patková a Filip Krejčí.