21. 10. 2013

Týden s francouzskou lektorkou

V týdnu od 21. 10. do 24. 10. navštívili Českou republiku stážisté a stážistky z francouzské Université du Maine ve městě Le Mans. Jejich studijní pobyt organizovala Pedagogická fakulta University Karlovy a naše gymnázium bylo jedním z partnerů tohoto česko-francouzského projektu. Všichni účastníci studují obor francouzština pro cizince a smyslem jejich pobytu u nás byla tedy pedagogická praxe v českých školách a třídách, kde se vyučuje francouzština.

Slečna Émilie Batardová během tohoto týdne navštívila téměř všechny třídy, v nichž se na naší škole francouzština vyučuje, a mohla si vyzkoušet, jaké to je, stanout před různě pokročilými studenty a rozvíjet jejich komunikační dovednosti. Jak sama v závěru stáže přiznala, byla zpočátku možná nervóznější než sami studenti, ale nervozita brzy opadla a výuka proběhla v přátelské atmosféře. Émilie ocenila zejména materiální vybavení školy a dělení tříd na skupiny při výuce jazyků (ve Francii se obvykle učí cizí jazyk celá třída dohromady). Našla si čas i na krátkou prohlídku Brna, kde ji zaujala zejména funkcionalistická architektura. I proto by se sem ráda o prázdninách vrátila.

Krátký rozhovor s Émilie Batardovou si můžete přečíst v příštím čísle Křenovin.

Zatím nebyly vloženy žádné fotky.