22. 1. 2013

Gymnázium Křenová

Šachový tým Gymnázia Křenová je 3. nejlepší v Jihomoravském kraji

Dne 22. 1.  2013 proběhlo v Břeclavi krajské kolo Přeboru středních škol v šachu. Gymnázium Křenová reprezentovala pětice hráčů: Andrej Čulen – 2.B, Jan Flodr – 1.A, Dan Makalouš – 1.D4, Tomáš Duma – 1.A6, Eduard Meduna – 4.A6.

Po dramatickém průběhu jsme nakonec obsadili pěkné 3. místo. Vítězný tým Gymnázia T.G.M. Zastávka získal 23,5 bodu před druhým Gymnáziem Vyškov s 19 body. O bod méně vybojovali šachisté našeho gymnázia, přičemž ve vzájemném duelu jsme Gymnázium Vyškov porazili 2,5:1,5. Eduard Meduna byl vyhlášen nejlepším hráčem na 1. šachovnici se ziskem 6,5 bodu ze 7 možných.

Od postupu do republikového kola jsme letos nebyli daleko – postoupila dvě nejlepší družstva. Blahopřejeme našim šachistům k získání bronzové medaile!