1. 11. 2010

Přednáška o studiu

Prvního listopadu jsme se my maturanti dozvěděli opět něco nového o studiu na vysoké škole. Tentokrát šlo o návštěvu Pavly Glosové, která studuje obor biologická matematika na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity. Spíše než nějaká přednáška to bylo takové pěkné povídání o tom, jaké to vlastně je studovat na vysoké škole a mnoho dalšího.Třeba taky to, že když se chcete dostat na nějaký obor, měli byste si prostudovat, jestli náhodou neobsahuje předmět, který nemáte rádi a vůbec vám nejde. IS (informační systém) je prý všemocný a najdeme tam všechno, jenom je na to potřeba trochu času a případně nějaké rady zkušenějších. Na TSP a SCIA nemáme být nervózní, protože když si řeknete, že o nic nejde, zvládnete to v pohodě na percentil 99. A co je asi nejdůležitější? Včas si vše zjistit a nebát se zeptat se budoucích starších spolužáků. Rozhodně bylo dobré získat tyto informace od člověka, který byl docela nedávno na našem místě a rozhodoval se, co dál.
Kateřina Jamborová 8.A8