Kam na VŠ?

Důležité

• Přehled vysokých škol ČR
    Seznam všech veřejných, státních, soukromých, zahraničních a poboček zahraničních vysokých škol v České republice, které mohou na jejím území poskytovat vysokoškolské vzdělání, včetně odkazů na jejich webové stránky.
  • Dny otevřených dveří vysokých školpřehled termínů
  • Přihlášky na VŠ – přehled termínů
    Termíny pro podání přihlášky na VŠ nejsou jednotné (ani v rámci jedné školy). Na umělecké a jiné speciální obory může být podání přihlášky v listopadu – lednu. Většina VŠ má konečný termín podání přihlášky koncem února nebo ledna.
    Termín podání přihlášky si proto zjistěte přímo na webu konkrétního oboru zvolené vysoké školy.
  • Sledujte Přednáškové úterky PoŠkole, kde můžete mluvit s našimi absolventy o jejich zkušenostech během studia nebo přímo s učiteli z jednotlivých VŠ.

Masarykova univerzita – informace pro budoucí studenty

Přemýšlíte o studiu na Masarykově univerzitě? Podívejte se na web www.muni.cz, kde naleznete veškeré informace o nabízených oborech, přijímacích zkouškách a termínech, které je nutné sledovat.

Pokud vás zajímá život na MUNI, sledujete webovou stránku https://www.online.muni.cz/.

Přijímací řízení na Lékařskou fakultu MU

O studium na Lékařské fakultě MU má každoročně zájem kolem 8000 uchazečů, ale přijmout je možné jenom asi 1/10 těch, co nejlépe uspějí v přijímacích testech. Proto je nabízen studentům Přípravný kurz pro osvěžení středoškolských znalostí z biologie, chemie a fyziky.

Přihlášky se podávají v průběhu září, první hodiny se konají v sobotu 7. října 2017 v dopoledních hodinách. Kurz běží zhruba jednou za 14 dní až do konce dubna. Je i vhodným doplňkem pro přípravu na maturitní zkoušky. Informace jsou zveřejněny na http://www.med.muni.cz/index.php?id=340

Vysoké účení technické v Brně

Dny otevřených dveří na jednotlivých fakultách VUT začínají už začátkem listopadu.

Přijímací řízení na VUT zahrnuje většinou písemný test zaměřený na zájem o příslušný obor studia a na znalosti v odpovídající technické nebo umělecké disciplíně. Součástí přijímacího řízení může být i talentová zkouška. Některé fakulty přijímají studenty s výborným prospěchem nebo studenty úspěšné v olympiádách a dalších vybraných SŠ soutěžích bez přijímacích zkoušek.

Přehled oborů a informací o studiu neleznete zde.

Mendelova univerzita v Brně

Mendelovu univerzitu v Brně tvoří pět fakult a jeden vysokoškolský ústav:

• Agronomická fakulta
  • Lesnická a dřevařská fakulta
  • Provozně ekonomická fakulta
  • Zahradnická fakulta
  • Fakulta regionálního rozvoje a mezinárodních studií
  • Institut celoživotního vzdělávání

Infromace o přijímacím řízení na jednotlivé fakulty naleznete zde.

Univerzita obrany v Brně

Univerzita obrany poskytuje akreditované vzdělání v bakalářských, magisterských a doktorských studijních programech, které jsou vojenského, vojensko-manažerského, ekonomického, technického a zdravotnického zaměření.

Podívejte se, co vám může nabídnout Univerzita obrany v Brně. Dny otevřených dveří pro jednotlivé fakulty zajčínají už v prosinci.

České vysoké učení technické v Praze

ČVUT patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 21 000 studentů.

Dny otevřených dveří začínají už v listopadu.

Univerzita Karlova

Dny otevřených dveří na jednotlivé fakulty UK naleznete zde.

Oficiální autorizovaná verze vyhlášených podmínek přijímacího řízení ke studiu na fakultách Univerzity Karlovy je zveřejněna na adrese: https://is.cuni.cz/studium/prijimacky . Zde uchazeči naleznou podrobné informace o obsahu přijímacích zkoušek, kritériích hodnocení a podmínkách pro přijetí ke studiu do jednotlivých studijních programů a oborů.