PoŠkole

poskole-letakPřednáškové úterky se konají každé úterý v 14.30 v nově zařízené učebně Českého jazyka na Cyrilské MM1

Chceš se spolupodílet na plánování úterků? Rád bys vystoupil se zajímavou přednáškou, workshopem, herním setkáním..? Napiš nám! Budeme rádi za Tvou pomoc.

Tvé poskole@gymkren.cz

Program na říjnové úterky:

3.10. Jak napsat odbornou práci? (Z. Kadeřábek)
Už máte vybrané své téma odborné práce (SOČky)? Víte, jak vypadá odborná práce? Na co nezapomenout při její tvorbě?
Přijďte se poradit s tématem své práce. Podíváme se na grafickou formu odborných prací a na úspěšné SOČky z minulých let. Řekneme si, jak pracovat se zdroji a co by nemělo v SOČce chybět. Setkání proběhne formou diskuze a jeho náplň závisí na účastnících.

10.10. Banát není jen v Rumunsku (I. Kirchnerová)
To, že v části Rumunska nazývané Banát se nachází několik českých vesnic, ve kterých stále ještě žijí potomci Čechů, kteří přišli do této oblasti zhruba před 200 lety, není v současnosti pravděpodobně pro nikoho novinka. O něco méně už se ale ví, že Banát není jen Rumunsko, ale také část Srbska a Maďarska.

Ilona Kirchnerová působila v srbské části Banátu v letech 2013 – 2017 jako učitelka českého jazyka u české krajanské komunity. O životě krajanů, jejich zvycích a kultuře, o životě národnostních menšin, o příbězích všedního dne, o výuce českého jazyka, ale v první řadě o životě svém v cizí a přece tolik stejné zemi … vyprávět se dá hodiny … a hodiny … a hodiny

17.10. Vodící pes ve službě člověku (P. Bezáková)
Víte, jak probíhá výchova a výcvik vodícího psa pro nevidomé? Jak se chovat k nevidomému při běžném setkání?
Během besedy s nevidomou lektorkou se svým vodícím psem uvidíte spolupráci nevidomého s jeho vodícím psem. Pochopíte lépe jeho význam, i každodenní život nevidomých lidí.

24.10. Jak bych přistoupil ke střední, kdybych ji mohl studovat znovu (D. Jirda)
Sotva jste přišli na školu, už vás straší učitelé s maturitou? Zajímá vás, jestli je opravdu tak těžká? Nebo jsou to jen výhružky, které vás mají “motivovat“? Na co by se vlastně člověk měl na střední nejvíc zaměřit? Co je hodně důležité a co naopak méně? A co výběr vysoké školy a přijímačky?

Kdo jiný by měl na tyto otázky odpovědět, než bývalý student Křenky, který si je kladl celých 6 let. Přijďte si poslechnout přednášku o studiu na Křence, jeho průběhu a zakončení. Na přednášce zazní spoustu užitečných rad, zábavné zážitky ze střední a také odpovědi na jakékoliv vaše otázky ohledně studia. Pro nejzvídavější studenty navíc učebnice „odmaturuj“ z chemie a matematiky zdarma!

31.10. Roadshow VUT (studenti VUT) – přesun na 28.11.
Přemýšlíte o technickém studiu? Nevíte, co si představit o Fakultě strojního inženýrství FSI, informačních technologií FIT nebo Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií FEKT? Nejen tyto tři fakulty jsou součástí Vysokého učení technického v Brně, ale také Stavebka FAST, Podnikatelka FP, Fakulta výtvarných umění FaVU…
Pojďte se dozvědět více o VUT přímo od studentů!  Setkání bude vedeno formou diskuze a všechny vaše otázky budou zodpovězeny.

Uplynulé přednáškové úterky: 2017-182016 – 2017
poskole-letak