PoŠkole

poskole-letakPřednáškové úterky se konají každé úterý v 14.30 v nově zařízené učebně Českého jazyka na Cyrilské MM1

Chceš se spolupodílet na plánování úterků? Rád bys vystoupil se zajímavou přednáškou, workshopem, herním setkáním..? Napiš nám! Budeme rádi za Tvou pomoc.

Tvé PoŠkole
poskole@gymkren.cz

Program na nejbližší úterky:

18.9. Jak napsat odbornou práci? (Z. Kadeřábek)

• Už máte vybrané své téma odborné práce (SOČky)?
  • Víte, jak vypadá odborná práce? Na co nezapomenout při její tvorbě?

Přijďte se poradit s tématem své práce. Podíváme se na grafickou formu odborných prací a na úspěšné SOČky z minulých let. Řekneme si, jak pracovat se zdroji a co by nemělo v SOČce chybět. Setkání proběhne formou diskuze a jeho náplň závisí na účastnících.

25.9. Politické simulace pro středoškoláky (D. Jirda)

• Přemýšleli jste někdy, jaké to je být poslancem?
  • Nebo třeba senátorem v americkém kongresu?
  • Popřípadě delegátem v OSN?

Máte možnost si to vyzkoušet prostřednictvím politických simulací!

Politické simulace dávají mladým lidem možnost rozšiřovat si znalosti v oblasti politického dění, lidských práv, ekonomie, mezinárodní spolupráce, mezinárodní bezpečnosti či životního prostředí. Mimo jiné ale také pomáhají tříbit kritické myšlení a zároveň prohlubovat rétorické a argumentační dovednosti.

Přijďte si poslechnout osobní zkušenosti z politických simulací pro studenty. Pro politické simulace není potřeba žádná znalost politiky, tu člověk získá teprve na simulacích samotných! Mimo jiné zlepšíte své prezentační schopnosti a poznáte nové přátele!

Z pětatřiceti zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) je Česko státem s nejnižším zájmem mladých lidí o politiku. Vůbec se o ni nezajímá 57% lidí ve věku mezi 15 a 29 lety. Buďte jiní, zajímejte se!

2.10. Kam až se to dá dotáhnout se SOČkou (J. Dokulil, K. Kudličková)
SOČka bezesporu patří mezi nejprestižnější, nejobtížnější a nejuznávanější soutěž pro studenty středních škol v České republice.

SOČka Vám může nejen nastartovat hvězdnou kariéru a pomůže získat spousty kontaktů, ale i seznámit se se skvělými lidmi, přáteli na celý život. Umožní Vám vyzkoušet si, jaké to je být např. vědcem a podílet se na opravdovém výzkumu s nejasným výsledkem, který může být i zcela průlomovým objevem. Pokud se nemůžete rozhodnout, kam po střední škole, je SOČka jedinečná příležitost vyzkoušet si v praxi všemocné profesní specializace a získat tak představu o tom, zda by Vás daná práce v budoucnosti bavila. Během programu budou diskutována především témata týkající se průběhu soutěže, jak se na ni co nejlépe připravit, ale především proč vůbec si dávat tolik námahy, tzn. kam až se lze s úspěšnou prací v životě posunout, případně v jakých dalších soutěžích ji lze zúročit.

Přednášející:
Kateřina Kudličková