Pěvecký sbor

Pěvecký sbor byl založen v 70. letech minulého století tehdejší profesorkou hudební výchovy PhDr. Ivanou Smolíkovou. Na podzim roku 2003 začalo na gymnáziu pracovat mladší oddělení pod vedením  Mgr. Mileny Tomanové, Ph.D.

Současný pěvecký sbor má kolem 45 studentů a je určen pro každého, koho baví zpívat a kdo je ochoten mu věnovat svůj volný čas. Jedná se o dobrovolnou aktivitu po škole (s povinnou docházkou), která je ohodnocena na vysvědčení.

Sborové zkoušky máme každý čtvrtek ve „Smažítku“ (studentská klubovna) od 15:20 do 16:30 a jednou za týden o polední  přestávce je tzv. „dělená zkouška“, kdy se učíme jednotlivé hlasy. Zpíváme velkou škálu písní (spirituály, lidové písně, duchovní hudbu, moderní skladby, koledy, folk a skladby dalších žánrů). Každý rok vystupujeme na vánočním koncertě v kostele a také na školní akademii. Oblíbenou součástí předvánočního nácviku je víkendové soustředění.

Přihlásit se do sboru je možné kdykoliv v průběhu školního roku u paní profesorky Tomanové.