Odborná činnost na Křence

Aktuality

• Stavební fakulta VUT nabízí garanty odborných prací – registrace červen – září 2017
    Po registraci se Ti ozve odborný garant tématu a zasvětí Tě, v čem celá práce spočívá. Pod jeho vedením vypracuješ na dané téma odbornou práci, kterou obhájíš před komisí odborníků z naší fakulty. Potom máš cestu ke studiu na naší fakultě bez přijímacích zkoušek volnou!
  • Gratulujeme za 4. místo D. Prchalovi z 3.B a 9. místo K. Horákové z 3.D v celostátní přehlídce prací SOČ. Více naleznete zde.
  • Témata nabízená naším gymnáziem a dalšími institucemi

Proč psát odbornou práci už na gymnáziu?

• Osobnostní i odborný rozvoj studenta
  • Poznání vysokoškolského prostředí, práce ve vědecké laboratoři
  • Využití zkušeností se psaním odborné práce na SŠ při tvorbě bakalářské práce
  • Přijetí na vysokou školu bez přijímacích zkoušek

Středoškolská odborná činnost

• Obrovský náskok před svými vrstevníky
  • Seznámení s akademickým prostředím a s psaním odborné práce
  • Možnost zařazení do programu podpory nadaných studentů (JCMM)
  • Odpuštění přijímacích zkoušek na vysokou školu

Jak vypadá odborná práce?

Jak přihlásit dokončenou práci SOČ?

Přihlašování vašich prací musí proběhnout do 20.2.2017 po konzultaci s vedoucím práce, příp. školním garantem.

• Práce musí být obhájena do poloviny února po dohodě s vedoucím práce, příp. školním garantem. Do okresního kola SOČ postupují v každém oboru tři nejlepší práce ze školního kola.
  • Student přihlásí svou práci na www.soc.cz -> přihláška
    Vytištěnou a svázanou práci v jednom vyhotovení včetně podepsané webové přihlášky (část A, B, C) zaneste Z. Kadeřábkovi nebo svému vedoucímu (garantovi) – do 20.2.2017. Poté ji zanesete na adresu: Mgr. Zdeňka Antonovičová, Středisko volného času Lužánky, Lidická 50 602 00 Brno, e-mail: zdenka@luzanky.cz.
  • Školní garant přihlásí postupující práce do okresního kola prostřednictvím portálu http://www.jmskoly.cz

Spolupráce na odborné práci a zdroj možných témat

• Studenti píší odborné práce pod vedením středoškolských učitelů nebo spolupracují s vysokými školami, vědeckými pracovišti, soukromými firmami
  • Téma odborné práce zkonzultujte s vaším učitelem, případně se zastavete za Z. Kadeřábkem. Pro inspiraci lze nahlédnout na nabízená témata naším gymnáziem a dalšími institucemi – přehled nových nebo minulých témat. Spolupráci s dalšími institucemi rádi rozšíříme, stačí projevit zájem!

• Otevřená věda Akademie věd ČR
    • Studentské stáže po dobu 10 měsíců na vědeckých pracovištích (cca 8 hodin za měsíc), registrace na podzim.
    • Využijte své zkušenosti při psaní odborné práce!

• Humanitní vědy dokořán na FF MU
    • Vyzkoušejte si studium zajímavých témat z Filozofické fakulty MU v podobě minikurzu, který vám zabere 1-2 hodiny a je zcela online.
    • Kurzy mohou překvapit spojením humanitních věd s nečekaným prostředím (např. vysvětlování lingvistiky pomocí basketbalu) anebo unikátními záběry z míst, kam se běžně lidé jen tak nedostanou (např. průchod vzácnými středověkými dveřmi přímo v Římě). Studenti zároveň nahlédnou i do zákulisí natáčení.

ff_mu

• Touch Econ – Vyzkoušejte si studium VŠ!
    • Touch Econ je program určený pro studenty 3. a 4. ročníků středních škol. Jeho cílem je umožnit studentům absolvovat vybrané předměty ve standardním vysokoškolském režimu a zažít tak svobodnou atmosféru vysokoškolského studia i povinnosti s ním spojené již v průběhu středoškolských studií.
    • Účast v programu je zdarma. Při splnění podmínek programu mohou být studenti přijati ke standardnímu studiu na ESF MU bez přijímacích zkoušek.
    • Předměty pro podzimní i jarní semestr si můžete zaregistrovat zde.