13. 11. 2017

Beseda s archeology

Že práce archeologa neznamená jen dobrodružství Indiana Jonese, ale že každý nález je předem zaplacen dny a týdny dřiny v terénu, vylíčili ve čtvrtek 9. listopadu studentům dějepisného semináře archeologové z Masarykovy univerzity.

Gymnázium Křenová navštívil jeho absolvent Bc. David Hons se svým kolegou Jaroslavem Novotným a Mgr. Alžběta Čerevková, která vede studenty při praxi v terénu. S sebou přinesli množství artefaktů z Brna i celé jižní Moravy. Studenti tak mohli potěžkat v ruce kamenné sekeromlaty, bronzové dýky a sekery nebo obdivovat velkomoravské šperky - náramky, náušnice a gombíky. Zároveň se dozvěděli nejnovější informace o archeoprůzkumech, které probíhají v současnosti na katastru města Brna a v jeho okolí, a o možnostech uplatnění absolventů studia archeologie.

Autorka: Magdalena Halová