9. 10. 2017

Studentské volby

Dne 3. 10. 2017 se stejně jako na mnoha dalších českých školách i na našem gymnáziu konaly studentské volby do poslanecké sněmovny parlamentu ČR, které probíhaly pod hlavičkou programu Jeden svět na školách společnosti Člověk v tísni. Hlasování se mohli zúčastnit všichni studenti starší patnácti let, z nichž mnozí již mají i aktivní volební právo. Na řádný průběh voleb dohlížela tříčlenná komise složená ze studentů maturitního ročníku. Výsledná volební účast činila téměř 23 %, například oproti minulým studentským volbám do krajských zastupitelstev tak byla výrazně vyšší. Po sečtení volebních lístků vypadaly výsledky voleb takto:

1. Česká pirátská strana 33 hlasů (25,6 %)
2. TOP 09, SPD 21 hlasů
3. Strana zelených 15 hlasů
4. ODS 13 hlasů
5. ANO 2011 12 hlasů
6. KDU-ČSL 3 hlasy
7. SPORTOVCI, KSČM 2 hlasy
8. ČSSD, STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ,  Strana svobodných občanů, Strana Práv Občanů 1 hlas

Ze studentských voleb na Gymnáziu Křenová vznikla i krátká reportáž pro Radio R, kterou si můžete poslechnout zde: https://soundcloud.com/zpravodajskaredakcer/studentske-volby-2017-karolina-kozubikova

Na příští studentské volby se můžeme těšit již v prosinci 2017, kdy budou moci studenti dávat své hlasy prezidentským kandidátům.

Ondřej Krejčí, 6.A