11. 6. 2017

Naši nejlepší SOČkaři

V polovině května se konala krajská přehlídka prací Středoškolské Odborné Činnosti, v které byli naši studenti velmi úspěšní. V Jihomoravském kraji reprezentovalo naši školu 7 studentů, z nichž se 2 studenti třetího ročníku dostali do celostátního kola SOČ.

První místo v oboru Strojírenství získal David Prchal z 3.B se svou prací Generální oprava dvoudobého motoru malého motocyklu a využívání fyzikálních principů při opravě. Druhé místo v oboru Geologie obhájila Kateřina Horáková ze 3.D s prací Radon v Moravském krasu. Celostátní přehlídka SOČek se koná 16. – 18. června, proto Davidovi a Katce držme palce!

Přehled všech studentů účastnících se krajského kola naleznete v následující tabulce. Soutěžili v oborech Strojírenství, Geologie, Zdravotnictví, Ekonomie, Fyzika, Historie a Tvorba učebních pomůcek.

Všem našim reprezentantům gratulujeme za vynikající úspěchy v krajském kole!

1. místo David Prchal 3.B Generální oprava dvoudobého motoru malého motocyklu a využívání fyzikálních principů při opravě
2. místo Kateřina Horáková 3.D Radon v Moravském krasu
4. místo Jan Flodr 5.A Molekulárně genetická diagnostika influenza virů a respiračně syncytiálního viru
5. místo Klára Borešová 3.D Vzdělávací program pro MŠ, Pohádková říše rostlin