19. 6. 2017

Barbora Chlupová (5.A) v republikovém finále JDI

Před měsícem jsme psali o úspěších našich žákyň na poli německého jazyka. Barbora Chlupová (5.A) tehdy postoupila mezi posledních osm (semifinále) celorepublikové soutěže Jugend debattiert international. To se uskutečnilo v pražském Goethe-Institutu 7. června a tématem debaty bylo, zda politici smějí během volební kampaně vystupovat ve školách. Bára se výborně připravila a díky svému výkonu na pozici „contra 2“ postoupila do konečného finále, tedy do poslední debaty čtyř nejlepších soutěžících (viz dokumentující fotografie níže).

Finále se v Praze odehrálo následujícího dne 8. června v Českém muzeu hudby. Ještě dlouho do noci se Bára připravovala na nové téma, které se opět zaměřovalo na politiku: Má být v ČR zavedena volební povinnost při parlamentních a prezidentských volbách? Jak by vám potvrdili očití svědkové, debata byla velmi vyrovnaná (Bára si tentokrát vylosovala pozici „contra 1“) a nikdo by si po skončené debatě netroufl jednoznačně určit vítěze či první dva, kteří postupují ještě do evropského finále (uskuteční se na podzim v estonském Tallinnu). Porota nakonec rozhodla, že se Barbora Chlupová umístila na 3. místě. Blahopřejeme Báře ke skvělé bronzové medaili a k dosud nejlepšímu umístění v soutěži JDI, kterého za naši školu v celé historii soutěže dosáhla.

Autor: Jan Rybníkář

Foto: oficiální facebooková stránka soutěže