19. 4. 2017

SOČ 2017 - okresní kolo

Středoškolská odborná činnost (SOČ) je prestižní soutěží s mnohaletou tradicí. Pokud se v SOČ student umístí na předních místech, má otevřené dveře k dalšímu studiu a pro řadu studentů je SOČ startem budoucí vědecké kariéry, pro jiné šikovným způsobem, jak si vyzkoušet, jestli je zamýšlený obor vysokoškolského studia skutečně baví.

Soutěže prací SOČ se pravidelně účastní naši studenti třetích ročníků, kteří vypracovávají své odborné práce v rámci volitelných seminářů. Ty nejlepší práce postupují do okresního kola prací SOČ. To letošní se konalo 5.4.2017 na Gymnáziu v Řěčkovicích a účastnilo se ho 14 našich studentů, kteří jsou uvedeni v tabulce. Studenti, kteří postoupili do krajského kola, které se koná 11.5.2017 na Gymnáziu Tř. Kpt. Jaroše, jsou v tabulce uvedeni tučně.

Všechny práce postupující do okresního kola byly velmi kvalitní a zaslouží si pochvalu. Nejvíce úspěšné práce jsou od následujících studentů:

• Klára Borešová - 1. místo v okresním kole, obor tvorba učebních pomůcek a didaktická technologie
  • Jan Flodr - 3. místo v okresním kole, obor zdravotnictví
  • Vít Škrob - 4. místo v okresním kole, obor ekonomie
Gratulujeme všem studentům, kteří se účastnili soutěže SOČ, a držíme palce všem v krajském kole!
3.D Vít Škrob Fundamentální analýza a její využití v praxi
3.D Klára Borešová Vzdělávací program pro MŠ, Pohádková říše rostlin
3.D Kateřina Horáková Radon v Moravském krasu
3.D David Pospíšil Uhlí v 21.století