18. 1. 2017

Robotika a Klub investorů u nás PoŠkole

Nový rok 2017 začal pro přednáškové úterky PoŠkole velmi dobře. První dvě vystoupení, která byla v režii Veroniky Trojanové (4.B) a Klubu investorů (ESF MU), nalákala k účasti mnoho studentů od nižšího gymnázia až po maturanty.

V úterý 10.1.2017 Veronika Trojanová vystoupila před studenty s tématem Jak rozhýbat robotickou ruku? Účastníci se dozvěděli, jak probíhá proces vývoje vlastního projektu v prostředí Arduino a mohli si vyzkoušet práci s robotickou stavebnicí.

Následující úterý 17.1.2017 bylo ve znamení studentů z Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity z Klubu investorů, kteří všem přiblížili fungování ekonomiky v běžném životě. Odpověděli také na otázky typu: Proč lidé dělají nepochopitelná rozhodnutí? Jak se chová dav lidí? Jak se dá na burze snadno a rychle zchudnout?

Přijďte si také rozšířit své obzory do Smažítka v úterý ve 14.30. Je na vás, zda se dozvíte něco nového nebo představíte novinky ostatním svým úterkovým programem.

Program pro následující úterky PoŠkole naleznete na adrese http://www.gymkren.cz/aktivity/poskole/