6. 1. 2017

Gymnázium Křenová

Holky v základním kole středoškolské futsalové ligy nezaváhaly

Letos se organizace prvního kola ve futsalu dívek nově ujala SŠTE Olomoucká, kde se také v pátek 16. 12. potkaly tradiční dívčí futsalové týmy: z Olomoucké, ze zdravotní školy Purkyňova a bezpečnostně právní akademie Zoubkova. Bohužel nejhezčí a nejtěžší utkání jsme sehrály hned na úvod turnaje s fotbalistkami ze Zoubkové, avšak se šťastným koncem pro nás. Celý první poločas se hrála vyrovnaná hra se šancemi na obou stranách. Na druhý poločas jsme malinko zamíchali sestavou a vyměnili naše dva benjamínky z prváku v brance. V bráně nám totiž tentokrát chyběla pro nemoc osvědčená gólmanka Pája Vokálová, ale nakonec ji výborně zastoupila Aďa Karásková. Lea Havránková se lépe osvědčila jako hráčka v poli, kde výborně napadala soupeřovu rozehrávku a doplnila osvědčené křenkovské fotbalové stálice – Gabču Matýskovou, Terku Schwarzovou, Markétu Vykouřilovou, Vendy Jemelíkovou, Evču Kubovou a Sabču Kvasnicovou. V druhém poločase už jsme měly o něco málo navrch a to se projevilo i na konečném výsledku 2:1. V dalším utkání nás čekal tým Olomoucké, podpořený domácím prostředím, širokým kádrem a svými fanoušky. Naše holky však nenechaly nikoho dlouho pochybovat o výsledku utkání. Nakonec jsme rozstřílely Olomouckou 6:1. Na závěr turnaje jsme již v pohodovém tempíčku sehrály utkání se zdravotní školou Purkyňova a vyhrály 6:0. Holky předvedly krásný kolektivní výkon, prosadily se téměř všechny gólově a zaslouženě postupují do dalšího kola turnaje.

Autorka: Hana Odvárková