23. 11. 2016

Bobřík informatiky – informatická soutěž pro žáky základních a středních škol

Jako obvykle, v listopadu, se i letos konala celostátní online soutěž Bobřík informatiky. Soutěžící vyplňuje test na počítači v časovém limitu. Otázky jsou rozděleny do tří skupin: na lehké, střední a těžké. V testu se nachází po pěti úlohách od každé obtížnosti. Liší se svojí náročností, zaměřením a způsobem řešení. Obsah otázek se týkal znalostí v oblasti kódování, algoritmizace, porozumění informačních technologií, řešení problémů a digitální gramotnosti.

Každý soutěžící začíná se startovacím počtem 60 bodů. Maximální počet bodů, které lze v testu získat, je 240 bodů. Úspěšným řešitelem je ten, kdo získá 150 bodů, tedy polovinu maximálního zisku.

Soutěž probíhá ve velké konkurenci studentů z celé republiky. Naši studenti soutěžili v kategorii Junior. Nejlepším řešitelem se stal Robert Klem ze 3.A.

Autorka: Dagmar Valášková