6. 10. 2016

Ve středoškolských hrách ve fotbalu jsme po 12 letech opět vybojovali medaili!

Ve středoškolských hrách ve fotbalu jsme po 12 letech opět vybojovali medaili…

Všechno podstatné se událo v posledním záříjovém týdnu, tradičně v areálu FC Líšeň, kde naši fotbalisté po dlouhých letech fotbalového křenovského spánku☺ opět naplno udeřili. Nejdříve jsme se museli v pondělí 26. 9. 2016 prokousat čtyřčlennou skupinou, kde hraje každý s každým a dále postupuje jen vítěz. Kromě Křenky byli do skupiny nalosováni ještě „chemici“ z Vranovské, velký favorit celého turnaje SOU Jílová a pro nás velká neznámá gymnázium z Řečkovic. V prvním zápase jsme nastoupili proti SPŠ chemická z Brna. Asi po 5 minutách bylo celkem jasné, jak jsou fotbalové karty rozdány. Kluci vyhráli bez problémů 5:1 a první 3 bodíky putovali na naše konto. Další překážkou bylo obávané učiliště Jílova, které nás v několika předchozích letech pravidelně poráželo a nepustilo nás do další fáze brněnských fotbalových středoškolek. Letos tomu ale naštěstí bylo trošku jinak. Výhrou natěšená jedenáctka z Křenové od začátku pracovala na hřišti jako dobře seřízená mašina a tradiční rival se musel sklonit před fotbalovou kvalitou našich studentů. Tři góly v jejich síti, tři nečekané body v tabulce skupiny opět na naší straně a historický postup byl takříkajíc nadosah. Stačilo jakkoli porazit, případně remizovat s gymnazisty z Řečkovic a bujaré oslavy mohly naplno propuknout. Po jasné výhře 4:0 naši fotbalisté možná trošku nečekaně, ale naprosto zaslouženě propluli do závěrečných bojů.

Finálová skupina se konala o tři dny později, ve čtvrtek 29. 9. 2016 opět klasicky na líšeňské umělé trávě. Kromě našeho gymplu se sem ještě probojovala OA Kotlářská, SPŠ Sokolská a soukromé učiliště ELDO. Systém znovu každý s každým a jen vítěz postupuje do kraje. V našem úvodním představení jsme opět předvedli kompaktní fotbalový výkon, vedli jsme 1:0 a vypadalo to, že si na úvod připíšeme 3 velmi cenné body. Soupeř a štěstěna byli ovšem trošičku proti nám. Asi 10 vteřin před koncem utkání doskákal nakopnutý míč smolně až do „vápna“, kde jsme bohužel nepokryli soupeřova útočníka a bylo srovnáno. Tento moment možná podvědomě lehce ovlivnil naše další výkony. Ale i tak jsme sehráli dva další kvalitní zápasy, ve kterých jsme ale už tahali za kratší konec provazu. Nejprve 1:3 se Sokolskou a dále 0:2 s ELDEM. Obě mužstva byla našlapána mladými dorostenci ze Zbrojovky Brno, kteří se sice občas na hřišti chovali jako „mistři světa“ (slušně řečeno☺), ale pokud hrají na plný plyn, tak jsou fotbalově o kousíček nad námi. I tak nádherný bronz po dlouhém čekání pro Křenku, zasloužená gratulace všem zúčastněným a tradiční hoši děkujem..!!! Takže sečteno a podtrženo na začátku celé soutěže bylo 16 brněnských středních škol a na jejím konci kvarteto vyvolených. Zlatá Sokolská, stříbrná Eldo, bronzová Křenka a nepopulární bramborová medaile zbyla na Kotlářskou. Naši školu vzorně reprezentovali tito studenti: Pavel Dědič, Tomáš Vykouřil, David Nevřivý, Vojtěch Halma, Adam Grym, Zbyněk Špička, Jan Hruška, Mikuláš Hrubec, Filip Foltýn, Jan Bartoš, Jakub Markowski,Tomáš Mrkvica, Vojtěch Červík, Michal Zavřel, Otto Eden.

Mgr. Igor Pánek