5. 10. 2016

Exkurze v pavilonu Anthropos – 1.A

Do Anthroposu jsme se se třídou vypravili 5. října v rámci biologie, kde jsme v té době probírali vývoj člověka. Anthropos je ojedinělé muzeum, které v sobě skrývá nejen nejnovější poznatky a jedinečné ukázky z dob našich předků před několika tisíci až miliony let, ale i obrovského mamuta, u kterého jsme se samozřejmě jako třída museli ihned vyfotit. Pan průvodce toho o muzeu a jeho obsahu hodně věděl a mě by zajímalo, jestli se na to učil stejně jako my na nedávný test z biologie a jestli ho to bavilo. Nicméně mluvil docela zajímavě a já se dozvěděla mnoho nových věcí, i když jsem tam už mnohokrát byla s bývalou školou. Ale nejsem si jistá jestli, to bylo panem průvodcem, nebo tím, a to se mi ještě nestalo, že třída byla zticha a opravdu poslouchala (nebo to alespoň předstírala). Zajímavá byla například pohřbená šamanka s každou nohou jinak dlouhou, o které si vědci nejsou jistí, jestli to byla ona, on nebo ono. Nebo také šamanova loutka nebo nástěnné malby, žena se zkřivenou tváří a příběh chlapce zašlápnutého velkým zvířetem do bláta. Byla to moje nejlepší návštěva Anthroposu a já se moc těším na další podobné výlety se školou.

Marie Štěpánková – 1.A