Volejbalový příběh Gymnázia Křenová skončil v republikovém finále bronzem a stříbrem!

Po úspěšné kvalifikaci 13. ledna 2016, kterou oba naše týmy vyhrály, jsme se poprvé v šestkovém volejbalu probojovali do republikového finále, které se konalo 28.-29. 1. ve Žďáru nad Sázavou.

O titul zde s námi v každé kategorii pinkalo ještě dalších pět manšaftů. U holek to byl domácí Ždár n. Sázavou a dále pak Prostějov, Liberec, Příbram a Praha. A kluci soupeřili s Velkým Meziříčím, Frýdkem-Místkem, Libercem, Prahou a Plzní. Ve čtvrtek se hrály tříčlenné základní skupiny systémem každý s každým a jen první dva týmy se mohly posunout  do semifinále. Poslední družstvo z každé skupiny pak hrálo další den už jen o pořadí 5.-6. místo.

Naše volejbalistky i volejbalisté začali svá účinkování na republice trošičku vlažněji. Dívky prohrály s pozdějšími vítězkami z Prostějova poměrně hladce, i když v prvním setu určité vyhlídky na vítězství byly, ale stav 2:0 na sety po zápase hovořil poměrně jasně. Podobný osud potkal v zahajovacím zápase s Frýdkem také kluky, kteří ve 2. setu měli sice dva setboly a rozhodující tie-break byl opravdu blizoučko. Ale na to se historie ptát nebude, koncovku jsme prostě nezvládli a po prvním kole obě křenovské partičky byly bez bodu a padla na nás trošičku deka, protože semifinále bylo stále daleko a vidina zápasu o pořadí nám naháněla „husí kůži“.

V těchto okamžicích jsme ale dokázali, že Křenka mezi 6 nejlepších volišových týmů v republice postoupila naprosto právem. Kluci v utkání o přežití zdolali 2:1 na sety ambiciózní tým z Velkého Meziříčí a holky je o pár chvil později úspěšně napodobily a vyřadily ze semifinálové účasti místní Žďár, rovněž 2:1 na sety. U těchto dvou zápasů je potřeba se trošku zastavit a zkusím vylíčit atmosféru, která panovala ve sportovní hale. Na republikové finále totiž dorazila početná skupina křenovských fanoušků, vybavených bubny, bubínky, klaksony atd., ale hlavně křenovským  duchem a velikou chutí povzbuzovat. Postupně jsme ovládli nejen sportovní dění na palubovce, ale naprosto celou arénu. Bouřlivé a elektrizující skandování, komeťácké chorály vtipně uzpůsobené na naše gymnázium, které s rutinou zkušeného fandy vedl Martin Klaus/řekněte K, řekněte Ř…atd. atd.:-)/ přivedly místní sportovní stánek opravdu do náležitého varu. A tuto náladu si skvěle užívali nejen hráčky a hráči na placu, ale zkrátka všichni křenovští sportovní srdcaři. A nebyli to jen studenti, ale dorazilo i komplet vedení naší školy a v polkovém rytmu od srdce odzpívaný Vysoký jalovec v podání tria Mirek, Honza, Lucka mě fakt totálně dostal. A věřím, že i obě další trenérky Vlaďku a Hanku, které prožívaly všechny vítězné body s hurónským řevem a plácnutím si s každým v jejich okolí. Prostě „krásná práce“, jak občas vtipně podotýká kolegyně Odvárková.

IMG_0146.JPG IMG_0193.JPG IMG_0018a.jpg IMG_0035.JPG

Ještě ve čtvrtek večer proběhla v podobné atmosféře obě semifinále. Holky poměrně jednoznačně převálcovaly Liberec a propluly do kýženého pátečního finále. Volejbalisté sehráli nádherný a dramatický duel s Prahou, okořeněný tradiční rivalitou mezi těmito městy. Bohužel rozhodlo o pár chybiček více na naší straně, nějaké ty už tradiční promarněné setboly a do finále proklouzli hošíci z hlavního města. Trošku to bolelo, ukápla i nějaká ta slzička, ale to je holt sportovní život a je třeba se s tím vypořádat.

V pátek si nejdříve křenovští hráči doslova pochutnali na Liberci a vyřídili ho rozdílem třídy 2:0 na sety a zcela po zásluze sáhli po republikovém bronzu!!! Ááááááá šupem!!!

Dívky ve finále dřely, bojovaly, ale našlapaný a bohužel i lehce „namistrovaný“ Prostějov byl nad naše možnosti. Ale i tak v jednom roce na republice stříbro a bronz v obou kategoriích to je výsledek, který přichází možná jednou za život a věřím, že všichni zúčastnění si to časem s pokorou uvědomí, že mohli být u toho. Závěrem OBROVSKÝ DÍK všem hráčkám i hráčům za VYNIKAJÍCÍ reprezentaci školy a samozřejmě to stejné všem, kteří se k tomu ve Žďáru o pololetkách nějak nachomýtli. Hejááá Křenka!!!

IMG_0209.JPG IMG_0214.JPG IMG_0218.JPG IMG_0229.JPG IMG_0309.JPG IMG_0324.JPG IMG_0329.JPG IMG_0340.JPG

Volejbalistky: Pešková Helena, Pírková Kateřina, Resová Daniela, Dunárová Miroslava,Řeháková Simona,Mičánková Lucie,Matyášová Máša, Doležalová Dominika, Klíčníková Klára,Horáková Kristýna.

Volejbalisté: Pelikán Karel,Provazník Adam,Novotný Jakub,Pavlovský David, Tezzele Tadeáš,Sádecký Tadeáš, Svoboda Marek, Hanáček Vít…