4. 12. 2015

Úspěch našeho studenta Tadeáše Sádeckého

Tadeáš Sádecký z 2. C se probojoval ve velmi silné konkurenci 2660 účastníků do celostátního kola Olympiády lidských práv. Toto kolo proběhlo 4. 12. 2015 v Praze, kam postoupilo 80 účastníků z celé České republiky.

Finalisté měli 100 minut na napsání eseje na jedno ze čtyř témat. Ta byla zaměřena na uprchlickou krizi, problémy integrace uprchlíků, vliv médií na xenofobii a podmínky v uprchlických zařízeních a dodržování lidských práv běženců.

Než porota, v jejímž čele stál europoslanec Jiří Pospíšil, vybrala finalisty, byly pro účastníky připraveny přednášky českou pobočkou Amnesty Internationale a UNICEF.

Tadeáš sice mezi deset nejúspěšnějších nepostoupil, ale má určitě mnoho nových zážitků a zkušeností.

Patří mu poděkování za vzornou reprezentaci naší školy.