23. 11. 2015

Gymnázium Křenová

Volejbalistky se poperou o postup na republiku

aneb vyhrály jsme ve Znojmě ,,Výlet“ do Znojma ve všem připomínal loňský rok: sraz brzo ráno na vymrzlé Zvonařce, horká čokoláda v krásné kavárně na znojemském nádraží, stejná hala, skoro stejné týmy…. My jsme byli (jel s námi Martin Šnajdr, to jen pro ty, kteří by chtěli něco namítat o shodě podmětu s přísudkem)  nalosovaní do skupiny společně s týmy Znojma, Boskovic a Vyškovem. První zápas s Boskovicemi byla vcelku příjemná rozcvička - vítězství 2:0. Další tým -  Znojmo - byl už silnější, ale znáte to, jak máte celý zápas pocit, že jste o třídu lepší než soupeř a přitom s ním hrajete vyrovnaný zápas? Tak takhle jsme se dostaly se Znojemačkama až k tie-breaku . Ale ten už byl naštěstí jasnou záležitostí Křenky No a teď Vyškov! Všichni jsme tušili, že to asi budou nervy, soupeřky byly skvěle sehrané. Navíc prohra s nimi nás mohla ,,kolečkem“ posunout dolů až do bojů o 5.místo, hrozná představa. Začátek setu přímo hrůzostrašný. Soupeřky nás ničily skvělým podáním a rázem jsme prohrávaly 1:7. Ale holky to nepoložilo, vyhecovaly se k neskutečnému výkonu a kolem 12. bodu už jsme byly zase ve hře. Následoval absolutně vyrovnaný boj o každý míč, ve kterém jsme nakonec my byly ty šťastnější . Další set nemusím popisovat, byl totiž úplně ,,jak přes kopírák“ - postupujeme z 1. místa. Semifinále s druhým týmem Znojma byl pohodový zápas plně pod kontrolou. Ale finále! Zase Vyškov! A co je neuvěřitelné, úplně stejný průběh jak v zápase ve skupině, a to až do 2. setu (v prvním těsné vítězství) do stavu asi 18:18. V tuto chvíli mělo naše družstvo nějaké chvilkové zatmění, nic se nedařilo, všechny sporné body pro soupeřky, do konce setu jsme neudělaly ani bod… O vítězi rozhodne tie-break! Ale jestli holky v něčem opravdu převyšovaly soupeřky, byla to psychika, schopnost otočit zápas, zabrat v důležité chvíli, nepoložit se, když nám teče do bot. Tie-break už patřil jasně Křence. Možná jsme měly víc štěstí, ale štěstí přeje připraveným. JEDEME DO ŽĎÁRU!! A CO JE ÚPLNĚ ÚŽASNÉ, JEDEME TAM I S KLUKAMA!!! (Co víc si můžou tělocvikáři přát?)