Bobřík informatiky 2015

Ve druhém listopadovém týdnu 54 studentů naší školy zúčastnilo celostátní soutěže Bobřík informatiky. Soutěž probíhala ve velké konkurenci studentů z celé České republiky. Soutěžilo se v několika kategoriích, u nás to byla kategorie Kadet, Junior a Senior.

Soutěž probíhala ve škole v učebnách informatiky. Studenti měli za úkol vyplnit v časovém limitu online test, přičemž řešili mnoho rozmanitých informatických úloh a odpovídali na řadu otázek. Otázky se týkaly znalostí v oblasti kódování, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti.
V kategorii Kadet se umístili nejlépe Jiří Čaďa a Vojtěch Ondra z 1.A – oba zároveň na 66. místě z více než deseti tisíc účastníků. V kategorii Junior pak byl nejlepší David Kugler z 2.E. Celkem jsme získali 17 Bobříků informatiky. Všem úspěšným řešitelům gratulujeme!

IMG_20151111_081101