16. 4. 2015

6.A v semifinále soutěže Škola základ života

Ve čtvrtek 16. 4. 2015 vybrali básníci Miroslav Huptych, Jan Vodňanský a Jiří Žáček vítězné epigramy a aforismy ze soutěže Škola základ života, jíž se zúčastnili také studenti našeho gymnázia. Mezi osmi studenty nominovanými na ceny a čestná uznání je také Pavel Mazánek z 6.A.

Soutěž pořádá Gymnázium Praha 7, Nad Štolou 1 ve spolupráci s Obcí spisovatelů a Světem knihy. Jak uvedla spoluorganizátorka soutěže Ivana Lukelová: "Opět se sešlo mnoho kvalitních textů z celé republiky. Rozhodování nebylo lehké, přesto se básníci dokázali dohodnout."

Studenti 6.A do soutěže přispěli například těmito nápady:

Historie nás poučuje o tom, jak jsme my lidé nepoučitelní.
                                                                                        Martin Vomela

Malé děti pijí mléko, velké krev.
                                              Martin Junek

Ženská ňadra jsou jako knihy - rád se na ně podívám na internetu, ale raději bych je držel v ruce.
                                                                                                                                                     Pavel Mazánek

Hloupost má mnohé podoby – samé známé tváře.
                                                                             Filip Čoupek

Vyhlášení proběhne a ceny budou předány na knižním veletrhu Svět knihy dne 15. 5. 2015 v Komorním sále.

Pavlovi blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů ve finále!