14. 4. 2014

Přebor brněnských škol v luštění sudoku

V pondělí 14. dubna 2014 se na Gymnáziu tř. Kpt. Jaroše v Brně konal třetí ročník městského kola soutěže tříčlenných družstev v řešení sudoku. Zúčastnilo se ho 15 družstev ze 6 brněnských gymnázií.

Soutěž probíhala ve třech kolech. V prvním kole soutěžící řešili 30 samostatných úloh. V dalších dvou kolech museli hráči více spolupracovat a řešili úlohy provázané přes shodná políčka nebo skládali tabulky klasického sudoku z oboustranných trojúhelníkových dílů.

Naše týmy Klokani ( M. Fojtl, E. Meduna, H. Trávníčková) a Klokánci (L. Spáčilová, A. Břicháček, T. Vernerová) zaznamenaly v turnaji velký úspěch. Klokani se v začátku ujali vedení a i přes velkou konkurenci týmů z Jarošky a Vídeňské před sebe nikoho nepustili. Nakonec vyhráli s velkým bodovým náskokem. Klokánci se probojovali do první poloviny výsledného žebříčku a zbylí naši studenti se v turnaji umístili kolem 10. místa.

Výsledková listina:

1. Martin Fojtl (2.D) + Eduard Meduna (5.A) + Hana Trávníčková (3.A) (Gymnázium Křenová, 543 bodů)
  2. Erik Dobeš + Tina Heindlová + Anežka Rybáriková (Gymnázium Vídeňská, 471 bodů)
  3. Martin Fencl + Jaromír Glajch + Hung Ngo Quang (Gymnázium Vídeňská, 447 bodů)
7. Lenka Spáčilová (2.D) + Aleš Břicháček (2.D) + Tereza Vernerová (3.B) (Gymnázium Křenová, 371 bodů) 10. Regina Kožušníková (1.B) + Radek Duchoň (3.A) + Martin Junek (5.A)  (Gymnázium Křenová, 342 bodů) 11. Pavla Trnková + Lada Šturmová + Anna Retková (1.A) )  (Gymnázium Elgartova a Křenová, 342 bodů)

[pe2-gallery class="gallery alignleft" ] [/pe2-gallery]

Autoři: Mgr. Zdeněk Kadeřábek a Martin Fojtl

Zatím nebyly vloženy žádné fotky.