21. 3. 2014

Exkurze do Janáčkova domku

V pátek 21. 3. navštívili studenti v rámci výuky estetické výchovy expozici nazvanou Život a dílo Leoše Janáčka, která je umístěna u někdejší varhanické školy v zahradním domku (Leoš Janáček zde žil v letech 1910 až 1928). Zahrnuje původní Janáčkovu pracovnu s klavírem, v další části domku je moderní expozice, která podává základní textové a obrazové informace o životě skladatele a připomíná jeho nejznámější díla.
Dozvěděli jsme se fakta o jednotlivých obdobích Janáčkova života, o bydlení  v domečku" (jak mu celá jeho rodina říkala), prohlédli si celou expozici a nakonec viděli i animovanou verzi prvního dějství opery Liška Bystrouška.
Díky této exkurzi jsme mohli poznat probírané téma přímo v prostředí, kde se kdysi odehrávalo.
[pe2-gallery class="gallery alignleft" ] [/pe2-gallery]