12. 2. 2014

Exkurze dějepisného semináře do Slavkova

V únoru jsme jako studenti dějepisného semináře vyrazili na výlet za historií do krásného městečka Slavkov, který je v Evropě známý pod názvem Austerlitz. Navštívili jsme římskokatolický kostel Vzkříšení Páně a židovskou synagogu. Nejvíce se mi líbila návštěva slavkovského zámku, kde po slavné bitvě u Slavkova přenocoval francouzský císař Napoleon. Zámek Napoleona oslnil natolik, že bitvu pojmenoval po Slavkově. Zámkem nás provedla a podrobněji seznámila s jeho historií studentka našeho gymnázia.

Všem bych doporučila, aby vyrazili do Slavkova a navštívili všechny památky, které se zde nachází. Získané znalosti z výuky dějepisu a dějepisného semináře na naší škole jsem si na výletě ve Slavkově prakticky obohatila.

Patricie Ficová, 3.D

[pe2-gallery album="aHR0cDovL3BpY2FzYXdlYi5nb29nbGUuY29tL2RhdGEvZmVlZC9iYXNlL3VzZXIvZ3lta3Jlbi9hbGJ1bWlkLzU5ODQ2MzY1OTUzNTY5Njk4MDk/YWx0PXJzcyZhbXA7aGw9ZW5fVVMma2luZD1waG90bw=="]