26. 2. 2014

4.A pomáhá dětem z Klokánku

Třída 4.A již od primy pravidelně adoptovala zvířátko v brněnské zoologické zahradě. V minulém školním roce studenti přispěli na chov lišky polární nemalou částkou 2500 Kč. Když se rozhodli ZOO navštívit, čekali v dešti asi 20 minut před pokladnou, zda budou vůbec vpuštěni dovnitř. V průběhu školního roku totiž došlo ke změně podmínek tak, že třída může vstoupit pouze v případě daru v minimální hodnotě 3000 Kč. Po tomto nepříjemném zážitku jsme se rozhodli... Pomáhat se bude, ale na jiném místě – Klokánku. Klokánek je zařízení Fondu ohrožených dětí – soustředí se na pomoc týraným, zanedbávaným, zneužívaným, opuštěným nebo jinak sociálně ohroženým dětem. Klokánky se v současné době nachází ve velmi tíživé finanční situaci v důsledku novely zákona a kvůli necitlivému přístupu Ministerstva práce a sociálních věcí.

Sbírka na podporu FOD Klokánek ve třídě 4.A nakonec dosáhla hodnoty 2000 Kč. Pokud chcete také pomáhat potřebným, přidejte se k nám!