22. 4. 2013

Informace k výměnnému pobytu do Francie - Lectoure; 8.5. -22. 5. 2013

Sraz u odjezdů autobusů Student agency ve středu 8. 5. 19:30. Odjezd 20:00 hod. Pojištění si vyřídí předem každý sám. V Paříži jsou snídaně zajištěny,obědy ve francouzských fastfoodech Flam´s a Flunch si platí studenti sami(5,5o,-7 eur), na večeři si koupíme v supermarketu bagetu, sýr ,šunku, jogurt, pití i na další den.Ještě budeme platit vstupné na Eiffelovu věž a metro, dohromady asi 20 eur. Celkem je třeba mít s sebou asi 100 eur (pro nenáročné). V Lectoure se o nás kompletně postarají naši přátelé. Čtvrtek Příjezd do Paříže 13: 05. Ubytování F1 Porte de Montmartre, rue du docteur Babinski (oběd a večeře ještě z domova) Odpoledne a večer –Montmarte-Sacré coeur, Place de Tertre Pátek Louvre, oběd (do 7 eur), Palais Royal , Place de la Concorde, procházka po nábřeží Seiny, Eiffelova věž Sobota Musée d’Orsay,oběd (asi 7 eur), Conciergerie, Notre- Dame Neděle Halles, Centre Pompidou, oběd(asi 7 eur), Latinská čtvrt‘, Lucemburská zahrada, kostel \Saint Sulpice Pondělí V 10:10 odjezd TGV z Gare de Montparnasse do Agen a pak autobusem do Lectoure. Po přivítání ve škole odjezd do rodin. Dále program připravený fr.stranou - prohlídka města,výlety, lázně, kino, divadelní představení pro obyvatele Lectoure, návštěva měst Auch, Condom, Toulouse. Návrat 22.5. v 9:30 hod. ke Grandu.