26. 10. 2011

Gymnázium Křenová

Republikové finále v přespolním běhu

Dne 25. 10. 2011 se uskutečnilo republikové finále v přespolním běhu ve Žďáru nad Sázavou. Počasí nám moc nepřálo, nízké teploty, vítr a mrholení k dobrým výkonům opravdu nepřispívaly. Soutěže se účastnilo 15 týmů z celé ČR. Děvčata běžela tři okruhy na travnaté a poměrně kopcovité trati. Chlapci běhali okruhů pět.

Družstvo z Křenky ve složení: Hana Pustinová, Barbora Mikšátková /2.A6/, Kristina Havlíčková /1.B/, Eva Brzobohatá /1.E/,  Barbora Bučková /2.E/, Michaela Rozporková /2.B/, podalo velice dobré a bojovné výkony, které ale bohužel stačily pouze na poslední místo. Nutno však podotknout, že jsme jako jediné v týmu neměly žádnou profesionálku. Závod vyhrála děvčata z Nového Města na Moravě. Jejich tým byl celý složen z běžkyň na lyžích. Musíme uznat, že sportovkyně z Nového Města vyhrály zaslouženě. Jejich výkony byly opravdu obdivuhodné.

Ze závodu jsme si i přes špatné umístění vzaly spoustu zkušeností, které se pokusíme využít v příštím roce, k dosažení ještě lepších výkonů.

Autor článku: Mgr. Pavla Jelečková + Barbora Mikšátková