21. 9. 2011

Gymnázium Křenová

Atletický pohár středních škol - Corny

Datum a místo konání: 21.9.2011, stadion Pod Palackého vrchem, Brno Povrch dráhy: modré Mondo/stejný podklad jako na MS v atletice v Tegu/ Pořadí škol - chlapci:

1. SOU Jílová
  2. Sportovní gymnázium Botanická
  3. Gymnázium, Brno, Křenová
Soupiska družstva:  Bohuslav, Odehnal, Chalupa /4.D4/, Hrabal, Jandl/2.E4/, Kubík/1.B4/,   Kuchyňka, Ryba, Schmöger/1.D4/

Na akci bylo přihlášeno 20 brněnských středních škol, za které soutěžila 10–12 členná družstva chlapců v těchto disciplínách:

• běh - 100 m, 400 m, 1500 m
  • technické disciplíny – skok vysoký, skok daleký, vrh koulí
  • štafeta – 100-200-300-400 m
V každé disciplíně za školu bodují 2 nejlépe umístění atleti a body z jednotlivých disciplin a štafety se sčítají. Škola, která dosáhne nejvyššího počtu bodů, vítězí. Na první pohled jednoduchá a trošku nezáživná matematika, ale za konečným dosaženým počtem 8048 bodů se skrývá mnoho úsilí, emocí i nervozity našich sportovců. Všichni předvedli ve svých disciplínách velice kvalitní a spolehlivé výkony, které družstvo nakonec posunuly na skvělou bronzovou pozici. Na tomto místě je třeba vyzvednout výborný čas v běhu na 400 m, který Radku Bohuslavovi v této disciplině přinesl 2. místo a stříbrnou medaili. Vrcholem nádherného atletického klání a zároveň důkazem týmového ducha i sportovních kvalit našich studentů byl fantastický výkon ve štafetě. Zde jsme obsadili vynikající 2. místo a na vítěze nám opravdu chyběl jen pověstný krůček. Tak snad napřesrok. Družstvo našich atletek bylo pro letošní ročník sestaveno takto: Kovářová, Havlíčková/1.B/, Lebedová, Krejčí, Jahůdková/2.D/, Zahradová /3.D/, Křížová /3.B/, Bugárová/4.D/, Holická/8.A/. Ani děvčata se za svoje výsledky rozhodně nemusí stydět. V početném startovním poli se naše sportovkyně neztratily a jejich výkony přinesly cenné body v rámci hodnocení dívčích týmů. Tahounkami družstva byly letos určitě výškařky. Eva Křížová skončila v rámci hodnocení disciplíny na 4. místě a velice slušně jí sekundovala i druhá závodnice Nikola Zahradová, která předvedla spolehlivé a kvalitní skoky. Velký dík všem našim sportovkyním i sportovcům za parádní středoškolskou atletiku na „Palačáku“…