5. 6. 2011

Debatování v Letohradu

O víkendu 3.-5. 6. 2011 se Letohrad proměnil na „český Brusel“, debatovalo se totiž téma pro EU aktuální, a to prospěšnost imigrace do Evropy. Účastníky byli vybraní studenti ze základních a středních škol, na kterých probíhá projekt Debatování napříč osnovami (DNO). Za naše gymnázium debatovali studenti 2.B.

Seminář byl příležitostí pro studenty, kteří se s debatováním setkali na tzv. „Debatním dnu“ ve své škole. Na hostitelské půdě Průmyslové střední škola Letohrad si žáci procvičili nové debatní techniky a setkali se s ostatními studenty ze všech koutů republiky. Vyvrcholením byly soutěžní debaty v nejrozšířenějším formátu debaty v ČR – formátu Karla Poppera – na tezi „Sociální sítě přináší více škody jak užitku“ a „Imigrace je pro Evropu prospěšná“. Víkendem je provázeli lektoři pod vedením garanta Petra Kouby. „Cílem projektu je vnést metodu debatování i do běžné vyučovací hodiny, “ objasnil hlavní ideu Petr Kouba, zakladatel projektu DNO. Projekt Debatování napříč osnovami byl zahájen 22. října 2010. Jeho úkolem je seznámit studenty a pedagogy základních a středních škol s možností vzdělávání se debatou nejen ve volném čase, ale i ve vyučovacích hodinách. Asociace debatních klubů, která projekt zaštiťuje, se rozhodla během tří let s touto metodou seznámit na 6000 studentů a 660 pedagogů. Debatního dne, probíhajícího na hostitelské škole, se účastní několik desítek studentů. Jsou seznámeni se základy debatních technik a argumentace a pod vedením lektorů debatují na téma zasahujícího do osnov učiva, jakým je například význam volebního práva či důležité historické události.

[pe2-gallery class="gallery alignleft" ] [/pe2-gallery]

Zatím nebyly vloženy žádné fotky.