10. 1. 2011

Gymnázium Křenová

Plavání - finále

Plavecký tým dívek z Křenové ve složení Vendula Bartáková, Veronika Hlaváčková, Daniela Jirglová, Eva Křížová, Vendula Šromová a Barbora Tesařová sahal po celkovém bronzu… Na republikovém finále družstev v plavání, konalo 10. ledna 2011 v Táboře, se naše studentky rozhodně neztratily. V obrovské konkurenci vítězů jednotlivých krajů vylovily z táborského bazénu dvě stříbra a dva bronzy. Medailovou sbírku začala fantastickým výkonem na 50 m znak Vendula Šromová /4.E/, kterou od prvního místa nakonec dělil opravdu jen pověstný kousíček. Na její skvělý úvod navázala dále v závodě na 50 m prsa Veronika Hlaváčková /1.B/, ta rovněž do posledních metrů bojovala o zlato. Další individuální úspěch pro rozjetý křenovský tým získala Barbora Tesařová /7.A/, která si ve své disciplině 50 volný způsob doplavala pro skvělé třetí místo. Jednoznačným vrcholem celého republikového finále byla polohová štafeta na 4x50m. V tomto závodě jsme potřebovali alespoň o 2 místa porazit plavkyně z pražského gymnázia, aby naše holky mohly pomýšlet na celkovou bronzovou medaili. To se nepodařilo, po výborném výkonu Křenka sice vydřela krásné 3. místo, ale gymnázium z Prahy ve štafetě zvítězilo a zajistilo si v celkovém hodnocení škol bronzovou příčku. Na naše holky zbyla bohužel jen nepopulární „bramborová“ medaile, ale i to byl vynikající výsledek. Úspěch brněnských škol v Táboře ještě zvýraznili plavci z Gymnázia Vídeňská, kteří byli v celkovém součtu škol pátí a získali k tomu ještě stříbro na 50 m volný způsob. Tedy plavkyním velký dík a vzhůru Brno…