16. 3. 2007

Vytrvalci z Křenové třetí rok po sobě zlatí

V pátek 16. 3. 2007 se na brněnském výstavišti v prostorách pavilonu Z konal štafetový 10hodinový běh brněnských škol. Naše gymnázium se této akce pravidelně zúčastňuje už 4 roky a pouze při prvním startu nezvítězilo. Pravidla závodu jsou stále stejná a velice jednoduchá. 10členné družstvo z každé školy se snaží za 10 hodin uběhnout co nejvíce kilometrů. Běhalo se na okruhu dlouhém 280m. Střídání jednotlivých členů týmu je libovolné, většinou se střídá po 2 kolech a ke konci závodu pak po 1 kole. Naše družstvo nakonec zvládlo uběhnout 182 km. Další škola v pořadí za námi zaostala o celé 3 kilometry! Všem vytrvalcům k úspěchu blahopřejeme a děkujeme jim za vzornou reprezentaci školy a za mimořádně obětavý sportovní výkon.