15. 6. 2005

Jazykový pobyt v Bärnkopfu

Ve dnech 7. – 13. 6. 2005 se část třídy l.B4 pod vedením profesorky Langerové zúčastnila jazykového pobytu v rakouském Bärnkopfu. Bärnkopf je malá vesnička, která se nachází v Dolním Rakousku a je obklopená překrásnou přírodou. Náš pobyt tak nebyl vyplněn pouze učením němčiny, ale také procházkami do přírody a sportováním. Kromě našeho gymnázia se pobytu zúčastnili studenti středních škol z Třebíče a z Boskovic u Brna.    Výuka probíhala ve dvou vyučovacích blocích denně. Našimi lektory byli tři mladí studenti univerzity z Vídně – Judith, Birgith a Walter. Celkem bez problémů se s nimi dalo domluvit, a pokud to nešlo v němčině, mohli jsme plynně přejít do angličtiny. Výuka neprobíhala klasickým stylem, ale zábavnou formou. Hráli jsme hry, poslouchali hudbu a zhlédli jsme v němčině film Shrek. Na konci pobytu nás čekala symbolická ústní a písemná zkouška.    Na zpáteční cestě jsme se stavovali ve městě Zwettl na prohlídku zdejšího kláštera a zamířili jsme do hor, kde jsme se podívali na pramen říčky Ysper.